W zgodzie ze sobą, bliżej innych. Trening interpersonalny – edycja 18
Trening interpersonalny jest jedną z najbardziej efektywnych metod edukacji psychologicznej. To spotkanie grupy osób, które w trakcie zajęć otwierają się na siebie samych i siebie nawzajem. Uczestnicy wchodzą ze sobą w interakcje, poznając swoje sposoby reagowania na innych i przekonując się, jak inni reagują na nich. Charakter zajęć sprzyja odkrywaniu siebie i wyrażaniu emocji, w bezpiecznej i akceptującej atmosferze. Pozwala pogłębić kontakt z samym sobą oraz lepiej zrozumieć swoje relacje z ludźmi.
Dzięki treningowi możesz:
- zobaczyć siebie w oczach nieznanych Tobie osób
- dowiedzieć się, jak inni odbierają Twoje słowa i zachowania
- zrozumieć sposób, w jaki funkcjonujesz w grupie
- nauczyć się, jak z większą świadomością budować wzbogacające i autentyczne relacje z ludźmi
- udoskonalić swoje umiejętności interpersonalne i zwiększyć inteligencję emocjonalną
- poćwiczyć rozpoznawanie i wyrażanie potrzeb i emocji, także tych trudnych
- nauczyć się, jak udzielać oraz jak przyjmować konstruktywne informacje zwrotne
- zrozumieć własne nawyki i schematy zachowań
- wzmocnić poczucie własnej wartości i przyjrzeć się zasobom, które możesz w sobie rozwijać.
Trening interpersonalny to:
- intensywne doświadczenie grupowe
- bycie z ludźmi tu i teraz
- czas zarezerwowany tylko dla Ciebie i Twojego rozwoju
- ważne i odmieniające doświadczenie
- zajęcia o charakterze rozwojowym, nie terapeutycznym.
Trening jest dla Ciebie, jeśli:
- chcesz budować satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi, osobiste i zawodowe
- zastanawiasz się, jakie robisz pierwsze wrażenie
- chcesz lepiej komunikować swoje uczucia i potrzeby
- jesteś ciekawy, co sprawia, że ludziom jest do Ciebie blisko, a co ich od Ciebie dystansuje
- potrzebujesz zmiany i przełamania własnych schematów
- chcesz pracować nad swoim rozwojem
- jesteś gotowy na kontakt z własnymi emocjami i emocjami grupy
- możesz być obecny przez cały czas trwania zajęć.
Jeśli jesteś zainteresowany/-a udziałem w grupie napisz do nas na adres pracownia@podeszczu.com.pl – poinformujemy Ciebie, kiedy ustalony będzie termin kolejnej edycji.
Prowadzący
Teresa Kopeć
Filozof, pedagog, psychoterapeutka oraz trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych i treningu interpersonalnego rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Ukończyła m.in. filozofię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego na Uniwersytecie Warszawskim, Szkołę Trenerów w ośrodku Fundacji SYNAPSIS, Studium Socjoterapii i Treningu Grupowego i Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym w Krakowie oraz Studium Porozumienia Bez Przemocy (NVC) w Dojrzewalni Róż.
Prowadzi psychoterapię indywidualną dla dorosłych i młodzieży, warsztaty psychoedukacyjne oraz treningi interpersonalne. Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Założycielka Pracowni Psychoterapii i Rozwoju Osobistego „po deszczu”, organizatorka 20 poznańskich edycji Festiwalu dla Kobiet PROGRESSteron. Współpracuje ze „Szkołą Trenerów komunikacji opartej na empatii”. Aktualnie pracuje w Specjalnym Ośrodku dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Z. Tylewicza w Poznaniu.
Anna Kopeć
Trenerka rozwoju osobistego i warsztatów umiejętności psychospołecznych.
Studiowała etnologię oraz psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła Studium Umiejętności Pracy z Grupą Metodą Warsztatową w Pracowni Psychologicznej „Spotkanie” rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Kurs Umiejętności Interpersonalnych i Podstaw Pomagania w Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie.
Tworzy warsztaty i grupy rozwojowe dla kobiet, wzmacniające poczucie własnej wartości i wspierające w odkrywaniu własnego potencjału. Prowadziła zajęcia dla różnorodnych grup, m.in. dla nauczycieli, studentów, policjantów i bezrobotnych oraz dla Wielkopolskiego Centrum Edukacji Medycznej, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Wyższej Szkoły Bankowej i BZ WBK. Współtworzyła projekty EFS w ramach programu Kapitał Ludzki dotyczące aktywizacji zawodowej kobiet.
Organizatorka 19 poznańskich edycji Festiwalu dla Kobiet PROGRESSteron i jego wieloletnia dyrektorka. Współtworzy Pracownię po deszczu.
Termin
Termin kolejnej edycji podamy już wkrótce.
Godziny zajęć
Trening obejmuje 4 dni i 41 godzin szkoleniowych zajęć:
- od czwartku do soboty – godz. 9.00 – 19.00 (w trakcie zajęć przewidziana jest trwająca półtorej godziny przerwa obiadowa).
- niedziela – godz. 9.00 – 15.00.
Liczba uczestników
Od 8 do 12 osób.
Cena
- 1 800 zł
- 1 600 zł – ze zniżką dla:
– nauczycieli, pedagogów i psychologów
– stałych klientów Pracowni po deszczu (osób, które uczestniczyły w minimum 16 godzinach organizowanych przez nas zajęć)
– osób, które dokonają wpłaty całości kwoty do dnia 30.09.2024 r. (zniżki nie kumulują się).
Możliwa jest płatność jednorazowa lub w dwóch ratach.
Miejsce
Pracownia Psychoterapii i Rozwoju Osobistego MOC Poznania, ul. Jackowskiego 13/6, Poznań.
Trening odbywa się w komfortowej sali warsztatowej. Na uczestników czekać będzie kawa i herbata oraz słodki i owocowy poczęstunek do nich. Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne do zajęć. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale w treningu.
Kontakt do organizatora
tel: 508 213 963
mail: pracownia@podeszczu.com.pl
Zasady uczestnictwa
- Warunkiem uczestnictwa w treningu jest rezerwacja miejsca poprzez stronę internetową oraz opłacenie udziału w zajęciach w terminie 5 dni od dnia rezerwacji. Wpłaty można dokonać przelewem bankowym na konto podane w e-mailowym potwierdzeniu rezerwacji.
- Opłaty można dokonać jednorazowo lub w dwóch ratach: pierwszą w ciągu 5 dni od dnia rezerwacji, drugą na dwa tygodnie przed rozpoczęciem zajęć.
- Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć, jeśli liczba uczestników nie pozwala na pokrycie kosztów ich organizacji, nie później jednak niż na tydzień przed ich rozpoczęciem. W tej sytuacji opłata za odwołane zajęcia zostanie zwrócona w całości.
- W przypadku rezygnacji z udziału w zajęciach na tydzień przed ich rozpoczęciem wniesiona opłata jest zwracana w całości. W przypadku rezygnacji w terminie późniejszym opłata nie jest zwracana.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za stan zdrowia fizycznego i emocjonalnego uczestników w czasie zajęć i pomiędzy nimi.
- W treningu mogą uczestniczyć tylko osoby dorosłe.
- Osoby będące w kryzysie, w trakcie leczenia psychiatrycznego lub uzależnione od środków psychoaktywnych powinny swoją decyzję o udziale w treningu skonsultować z lekarzem prowadzącym lub psychoterapeutą, albo skorzystać z konsultacji psychologicznej u trenerki prowadzącej zajęcia. Trening przeznaczony jest dla osób zdrowych, ma charakter psychoedukacyjny i nie może zastąpić terapii.
- W treningu interpersonalnym mogą wziąć udział osoby, które się nie znają lub znają się w małym stopniu (nie są ze sobą emocjonalnie związane).
- Uczestnictwo w treningu wiąże się ze wspólnym przebywaniem podczas wszystkich godzin spotkania. Prosimy o przełożenie innych zajęć na czas nie kolidujący z zajęciami.
- Zgłoszenie udziału w zajęciach jest równoznaczne z zaakceptowaniem zasad uczestnictwa.