Zespół
Filozof, pedagog, psychoterapeutka oraz trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych i treningu interpersonalnego rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Ukończyła m.in. filozofię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego na Uniwersytecie Warszawskim, Szkołę Trenerów w ośrodku Fundacji SYNAPSIS, Studium Socjoterapii i Treningu Grupowego i Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym w Krakowie oraz Studium Porozumienia Bez Przemocy (NVC) w Dojrzewalni Róż.
Prowadzi psychoterapię indywidualną dla dorosłych i młodzieży, warsztaty psychoedukacyjne oraz treningi interpersonalne. Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Założycielka Pracowni Psychoterapii i Rozwoju Osobistego „po deszczu”, organizatorka 20 poznańskich edycji Festiwalu dla Kobiet PROGRESSteron. Współpracuje ze „Szkołą Trenerów komunikacji opartej na empatii”. Aktualnie pełni funkcję wicedyrektora ds. wychowawczych w Specjalnym Ośrodku dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Z. Tylewicza w Poznaniu.
Anna Kopeć
Trenerka rozwoju osobistego i warsztatów umiejętności psychospołecznych.
Studiowała etnologię oraz psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła Studium Umiejętności Pracy z Grupą Metodą Warsztatową w Pracowni Psychologicznej „Spotkanie” rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Kurs Umiejętności Interpersonalnych i Podstaw Pomagania w Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie.
Tworzy warsztaty i grupy rozwojowe dla kobiet, wzmacniające poczucie własnej wartości i wspierające w odkrywaniu własnego potencjału. Prowadziła zajęcia dla różnorodnych grup, m.in. dla nauczycieli, studentów, policjantów i bezrobotnych oraz dla Wielkopolskiego Centrum Edukacji Medycznej, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Wyższej Szkoły Bankowej i BZ WBK. Współtworzyła projekty EFS w ramach programu Kapitał Ludzki dotyczące aktywizacji zawodowej kobiet.
Organizatorka 19 poznańskich edycji Festiwalu dla Kobiet PROGRESSteron i jego wieloletnia dyrektorka. Współtworzy Pracownię po deszczu.
Anna Stańczak
Psycholog, psychoterapeutka, socjoterapeutka. Trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych i treningu interpersonalnego rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (nr rekomendacji I/354).
Ukończyła psychologię (specjalność kliniczna) na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu, Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowie rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej, Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego (Krakowskie Centrum Psychodynamiczne), Kurs Podstawowy Psychoterapii Indywidualnej i Rodzin (Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej) oraz inne szkolenia w zakresie zdrowia psychicznego.
Prowadzi psychoterapię, konsultacje, warsztaty psychologiczne oraz treningi interpersonalne. Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Arteterapeuci
Marta Rutkowska-Świerkowska
Z wykształcenia kulturoznawczyni, pedagog, terapeutka.
Z zamiłowania – od 13 roku życia – człowiek teatru.
Absolwentka kulturoznawstwa oraz pedagogiki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Certyfikowana terapeutka uzależnień (Instytut Psychologii Zdrowia w Warszawie).
Ma 20-letnie doświadczenie w dziedzinie teatru. Odbywała liczne kursy, staże i warsztaty pod okiem najlepszych specjalistów z Polski i zza granicy (min. u Cory Herrendorf i Nicoletty Zabini (Teatr Nucleo z Włoch), Melissy Monteros i Wojtka Mochnieja (W&M Physical Theatre z Kanady), u tancerza i choreoterapeuty Detlefa Kaperta (Niemcy) czy Anny Pohlmann, współpraca min. z Teatrem Ósmego Dnia przy projekcie MIASTO). Przez wiele lat była aktorką z nurtu teatru alternatywnego, w 2006 r. założyła Teatr BEZ VAT, który prowadzi do dziś reżyserując spektakle salowe i uliczne oraz liczne happeningi czy akcje o charakterze społecznym. Jest także autorką wielu własnych warsztatów z pogranicza teatru i tańca prowadzonych dla różnych grup wiekowych. To również pomysłodawczyni i realizatorka rozmaitych festiwali o charakterze artystycznym (ostatnio interdyscyplinarnego festiwalu studenckiego KORYTARZ ARTYSTYCZNY offline prezentowanego na terenie WSNHiD).
Jest również autorką krótkiej formy prozatorskiej wydanej w 2010 r. „Mężczyzna kupiony na Allegro”. Od stycznia 2013 r. wspiera wokalnie muzyczny duet elektroniczny UNDERTAPE.
Justyna Torłop-Bajew
Certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka psychoterapii tańcem i ruchem.
Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, wykładowca w warszawskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem oraz poznańskim Uniwersytecie Medycznym, dyplomowany instruktor improwizacji tańca i symboliki ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen), instruktor tańców w kręgu, członek Komisji Etycznej Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem, członek Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii. Ukończyła podyplomowe studia w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie. W zakresie psychoterapii szkoli się także w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Inspiracje do swoich zajęć czerpie ponadto z wielu warsztatów i kursów z zakresu tańca współczesnego, technik improwizacji, tańców w kręgu, pracy z ciałem i jogi.
Doświadczenie terapeutczne zdobywała m.in. w Poznańskim Ośrodku Zdrowia Psychicznego – pracując z osobami m.in. ze schizofrenią i depresją; w Ośrodku Pomocy Samotnej Matce Fundacji Pro Vita – pracując z dziećmi z zaburzeniami zachowania, w Klubie Integracji Dzieci i Młodzieży Sprawnej Inaczej Azyl – prowadząc grupę wsparcia dla matek dzieci z niepełnosprawnoscią ruchową i intelektualną oraz w Wielkopolskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera – pracując z rodzinami osób z choroba Alzheimera.
Założyła w Poznaniu Ośrodek Terapii Tańcem i Ruchem Strefa Ruchu, w ramach którego prowadzi grupy terapeutyczne i ogólnorozwojowe, psychoterapię indywidualną oraz kreuje warsztaty rozwoju osobistego. Jest także terapeutą w poznańskim Zielonym Centrum – środowiskowym domu pomocy osobom po przebytym kryzysie psychicznym.